Conectus rozszerza usługę dla Mars Polska o mobilny dział sprzedaży

MARS-logo-polska_crv

mars.pl

Mars Polska jest częścią rodzinnej firmy Mars, Inc. Nazwa firmy pochodzi od nazwiska założycieli oraz właścicieli firmy – rodziny Mars. Firma działa w sześciu segmentach biznesowych – Czekolady, Produktów dla Zwierząt, Dań Gotowych, Napojów, Symbioscience oraz Segmencie Gum do Żucia i Słodyczy Cukrowych. Portfolio firmy obejmuje szeroką gamę kategorii: słodycze, lody, dania gotowe, przystawki, żywność ekologiczna, napoje, jedzenie dla zwierząt, produkty dla zwierząt oraz, po połączeniu z firmą Wrigley, gumy i produkty cukrowe.

Siedziba główna firmy znajduje się w McLean w Virginii (USA); obecnie działamy w 72 krajach. Mars, Inc zatrudnia 65 tysięcy współpracowników osiągając obroty przekraczające 30 mld $ rocznie.

Firma Wrigley to uznany lider w produkcji słodyczy posiadający szeroką gamę produktów takich jak gumy do życia, cukierki i lizaki. Firmy Mars i Wrigley to połączenie dwóch silnych, międzynarodowych biznesów ze światowej klasy markami. Staliśmy się również jedną z wiodących firm przemysłu cukierniczego na świecie. Więcej informacji o Mars, Inc. jest dostępne na www.mars.com.

Na polskim rynku działamy od 1992r i jesteśmy jedną z największych firm z branży FMCG (Fast Moving Consumer Goods – dobra szybkozbywalne). Jesteśmy dumni z satysfakcji, jaką dajemy naszym konsumentom, pozycji lidera na rynku gotowego, markowego jedzenia dla zwierząt domowych oraz kluczowego gracza na rynku słodyczy. Kontynuując zrównoważony rozwój ciągle inwestujemy i rozwijamy nasz nowoczesny kompleks produkcyjno-biurowy jaki powstał w Kożuszkach Parcel i Janaszówku. Cieszymy się również z naszego drugiego biura w centrum Warszawy.

Jesteśmy największym oddziałem Mars, Inc. w Europie Centralnej. Dotychczas w Polsce zainwestowaliśmy ponad 775 mln zł.

Większość produktów sprzedawanych w Polsce powstaje w naszych niezależnych kompleksach fabrycznych. W fabryce słodyczy produkujemy: SNICKERS®, MARS®, MILKY WAY®, M&M’S®, TWIX®. W jedynej w korporacji Mars fabryce napojów mlecznych powstaje mleko WHISKAS®, a w dwóch fabrykach ‘suchego’ i ‘mokrego’ jedzenia dla psów i kotów produkujemy: PEDIGREE®, WHISKAS®, KITEKAT®, FROLIC®, CHAPPI®. Pozostały asortyment m.in. dania gotowe UNCLE BEN’S® i DOLMIO® pochodzące z naszych europejskich fabryk siostrzanych.

W 2010 r. przychody firmy osiągnęły blisko 1,5 mld zł, co sprawia, że jesteśmy jedną z największych firm spożywczych w Polsce.

Znaczna część produktów z naszych fabryk eksportowana jest do wielu krajów Europy Centralnej i Zachodniej oraz na Bliski Wschód. W 2010 roku wartość eksportu przekroczyła 40% naszych obrotów. Największymi rynkami dla polskich fabryk w Europie są kraje regionu skandynawskiego oraz Wielka Brytania. Na Bliskim Wschodzie największymi odbiorcami są kraje rejonu Zatoki Perskiej (Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie). Wg rankingu tygodnika ‘Polityka’ za rok 2009 Mars Polska jest drugim największym eksporterem w branży spożywczej w Polsce (eksport o wartości ponad 650 milionów zł).

Mars Polska opiera swą działalność na współpracy głównie z polskimi dostawcami surowców, opakowań i usług. Szacujemy, że dzięki tej współpracy nasi partnerzy biznesowi zatrudniają blisko 5 tysięcy osób.

Obecnie firma zatrudnia blisko 1400 Współpracowników pracujących w różnych działach: Marketingu, Sprzedaży, Badań i Rozwoju, Finansów, Informatycznym, Personalnym, Logistyki, Inżynieryjnym, Produkcyjnym, Zakupów oraz Komunikacji Korporacyjnej. Mars Polska jest cenionym pracodawcą. Od wielu lat plasuje się w pierwszej dziesiątce firm w ogólnopolskim, prestiżowym rankingu AIESEC – międzynarodowej organizacji studenckiej.

Mars Polska wspiera wiele inicjatyw społeczności lokalnej. Od początku naszej działalności wspólnie z władzami lokalnymi wspieramy rozwój infrastruktury i staramy się poprawiać standard życia mieszkańców Sochaczewa i okolic.

Stale współpracujemy z ponad 100 organizacjami społecznymi na terenie całej Polski zajmującymi się pomocą dzieciom, osobom niepełnosprawnym oraz bezdomnym zwierzętom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *